Ceny zbóż, notowania, aktualności

Długie weekendy nie ożywiły rynku zamówień na wieprzowinę

Długie weekendy nie ożywiły rynku zamówień na wieprzowinę

tuczniki
123RF Zdjęcie Seryjne

W tym tygodniu ceny wieprzowiny poubojowo w klasie E, w skupach z którymi kontaktuje się portal farmer.pl wahają się od 6,5 zł/kg netto, maksymalnie do 7,4 zł/kg netto. Z kolei za tuczniki sprzedawane na wagę żywą można w tym tygodniu otrzymać od 5,1 zł/kg netto do 5,4 zł/kg netto.

W rozmowie z kierownikami skupów udało nam się dowiedzieć, że zaopatrzenie zakładów w tuczniki w tym tygodniu było na bardzo wysokim poziomie. - Jeżeli w przyszłym tygodniu podaż tuczników będzie tak samo wysoka, to może się okazać, że będą problemy z utrzymaniem aktualnej ceny. Dzisiaj już można powiedzieć, że w przyszłym tygodniu na pewno będzie taniej, przynajmniej o te 10 gr na kg żywca - powiedział Czesław Ślęzak prowadzący firmę handlową, zajmującą się skupem zwierząt rzeźnych "Ślęzak".

Ten tydzień nie był też rewelacyjny pod kątem cen u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech po sześciu tygodniach stabilnej ceny na poziomie 1,696 euro/kg netto (tuszy o mięsności min. 57 proc. mięsa) przeciętna cena spadła w tym tygodniu do poziomu 1,646 euro/kg netto. Według Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej (ISN) - jeżeli chodzi o utrzymanie aktualnej ceny, sytuacja na rynku niemieckim wygląda na dość niepewną. Ten tydzień obfitował w duże dostawy tuczników do niemieckich zakładów, dlatego nie wykluczone, że spadki cen utrzymają się nie tylko w przyszłym tygodniu ale nawet nieco dłużej.

Źródło: farmer.pl / id

Powrót do aktualności