Ceny zbóż, notowania, aktualności

USDA drugi raz w historii nie wydał comiesięcznego raportu o zbożach

USDA drugi raz w historii nie wydał comiesięcznego raportu o zbożach

zboże w zachodzącym słońcu
123RF Zdjęcie Seryjne

Ze względu na przymusowe urlopy, na które zostało wysłanych wielu urzędników służb rządowych w związku z zawirowaniami z uchwaleniem budżetu, październikowy raport nie ukazał się. Jest to sytuacja bez precedensu.

USDA poświęca zazwyczaj około trzech tygodni na zebranie i przeanalizowanie danych dotyczących upraw. Amerykański Departament Rolny wydaje comiesięczne raporty prognostyczne od kilku dekad i dotychczas tylko raz zdarzyło się nie wydanie ich w terminie - we wrześniu 2001 r., co związane było z atakami terrorystycznymi w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Najbardziej oczekiwane przez rynek są teraz aktualne oszacowania zbiorów kukurydzy i soi w USA Na podstawie uśrednionych badań sondażowych przeprowadzonych przez Reuters zbiory kukurydzy w Stanach prognozowane są na 13,802 mld buszli, tj. nieznacznie tylko poniżej przewidywań USDA we wrześniowym raporcie. Natomiast zbiory soi są szacowane przez niezależnych analityków na średnio 3,156 mld buszli (wobec 3 149 mld buszli we wrześniowym raporcie USDA).

Źródło: Portal Spożywczy za: FAMMU/FAPA

Powrót do aktualności