Ceny zbóż, notowania, aktualności

IMC: Pierwsze wyniki plonów sa wyższe od planowanych

IMC: Pierwsze wyniki plonów sa wyższe od planowanych

rolnik z kłosami zbóż
123RF Zdjęcie Seryjne

IMC rozpoczęła żniwa zbóż ozimych 4 lipca. Zbiory zaczęły się w Połtawskim regionie, a w kolejnym tygodniu prace ruszyły w gospodarstwach położonych w północnej części kraju - w Czernichowskim i Sumskim regionie (klaster Czernichów, Sumy i Nosowka).

Pierwsze wyniki plonów są wyższe od planowanych. Na dzień 12 lipca ukończone zostały prace na 26 proc. powierzchni zasianej pszenicą, a średnia wydajność sięga 5 ton na hektar podczas gdy prognozowano 4,5 t/ha. Dla porównania w ubiegłym roku wydajność pszenicy wyniosła 4,4 t/ha przy średniej dla Ukrainy 2,8 t/ha. W tym roku Spółka zbiera pszenicę z ok. 10 tys. ha, co stanowi 8 proc. całości areału uprawnego Grupy w tym sezonie. Władze IMC planują zakończyć zbiory pszenicy na początku sierpnia.

- Sprzedaż połowy planowanych plonów już zakontraktowaliśmy po cenach wyższych niż w ubiegłym roku. Dobre, pierwsze wyniki żniw pozwalają nam potwierdzić realizację prognozy finansowej na 2013 r. zakładającej wzrost przychodów i zysku EBITDA o 70 - 90 proc. - powiedział Alex Lissitsa, prezes IMC.

Źródło: Portal Spożywczy, PR

Powrót do aktualności