Ceny zbóż, notowania, aktualności

To był dobry rok dla sektora zwierząt hodowlanych

To był dobry rok dla sektora zwierząt hodowlanych

Do końca września 2012 r. ceny skupu żywca wieprzowego na polskim rynku systematycznie rosły, podobnie jak w całej Unii Europejskiej. Nie było to obojętne dla wyników sektora produkcji zwierząt hodowlanych, co potwierdza dyrektor PIC Polska.

- Dobre wyniki w handlu zwierzętami jak i nasieniem są spowodowane przede wszystkim dość dobrymi cenami żywca jakie obserwowaliśmy w tym roku. W wyniku tego, gospodarstwa miały środki na  kontynuację produkcji. Większe inwestycje dotyczyły dużych gospodarstw  o wielkości powyżej 200 loch stada podstawowego. Jednak trzeba pamiętać, że ciągle duży potencjał na rozwój mają gospodarstwa o wielkości od 50 do 100 loch stada podstawowego - podkreśla dyrektor PIC Polska.

- W tym roku dość dużą popularnością z naszej oferty cieszyły się knury jak i ich nasienie: PIC426, PIC410 - to uniwersalny knur gwarantujący ponad przeciętne wyniki produkcyjne, którego potomstwo wybacza wiele zaniedbań produkcyjnych, a także nasz nowy knur PICpbz „ZBÓJ”, który  jest w sprzedaży od marca br. Jesteśmy zadowoleni, że został on dobrze odebrany przez krajowych producentów trzody chlewnej - wyjaśnia Andrzej Łukijańczuk.

Knur PICpbz „ZBÓJ”,   to odpowiedź firmy na potrzeby mniejszych gospodarstw.  Został specjalnie przygotowany, aby sprawdzać się zarówno w produkcji plennej loszki remontowej jak i szybko rosnącego mięsnego tucznika.

PIC Polska, powstała w 1994 r. przy współpracy z najlepszymi producentami trzody chlewnej w kraju. Już po dwóch latach istnienia PIC Polska stała się samowystarczalna i do dziś całość produkcji odbywa się na polskich fermach. W celu utrzymywania najwyższego potencjału genetycznego zwierząt firma importuje postęp hodowlany (żywe zwierzęta oraz nasienie knurów) z centrów genetycznych zlokalizowanych w USA i Kanadzie.

Źródło: farmer.pl

Powrót do aktualności