Ceny zbóż, notowania, aktualności

KSG Agro ocenia, że 90 proc. jego ozimin jest w stanie dobrym lub zadowalającym

KSG Agro ocenia, że 90 proc. jego ozimin jest w stanie dobrym lub zadowalającym

Obecnie w grupie firm KSG Agro przeprowadzany jest pierwszy etap nawożenia roślin ozimych.

- Po wynikach ich kiełkowania widzimy teraz, że 90 proc. roślin ozimych jest w dobrym i zadowalającym stanie, natomiast 10 proc. nadal znajduje się w fazie ryzyka. Kontynuujemy ich monitorowanie i mamy nadzieję, że liczba utrzymanych roślin ozimych przekroczy 90 proc. - mówi Siergiej Mazin, prezes KSG Agro.

Zgodnie z wynikami badań próbek, specjaliści firmy wstępnie ustalili, że 60 proc. upraw jest w dobrym stanie i znajduje się w fazie krzewienia, 30 proc. w stanie zadowalającym. Zastosowanie zaawansowanych technologii nawożenia pozwoli uprawom właściwie i dobrze się rozwijać. 10 proc. roślin żyjących, ale będących jeszcze w stadium ryzyka poddanych jest monitoringowi.

KSG Agro to firma zintegrowana pionowo, działająca praktycznie we wszystkich segmentach rynku rolnego, w tym produkcji, magazynowania, przetwarzania i sprzedaży produktów rolnych.

Areał (bank ziemi) holdingu wynosi 60,6 ha. W 2011 roku firma weszła do segmentu hodowli trzody chlewnej i rozpoczęła produkcję pelet paliwowych.

Zysk agroholdingu w ciągu 9 miesięcy 2011 roku wyniósł 18,3 tys. dolarów, zysk brutto - 19,9 tys. dolarów, przychody - 11,9 tys. dolarów, EBITDA - 19,7 tys. dolarów.

Warto przypomnieć, że przez jesienną suszę i siarczyste mrozy zniszczonych zostało na Ukrainie 30 proc. zasiewów zbóż i rzepaku. Stan blisko dwóch trzecich upraw ozimych zbóż oceniany jest jako dobry lub zadowalający.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności