Ceny zbóż, notowania, aktualności

Wzrosły ceny żywca wieprzowego i wołowego

Wzrosły ceny żywca wieprzowego i wołowego

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 15-21.08.2011 r. za 1 kg żywca wieprzowego dostawcy w kraju otrzymywali średnio 4,76 zł, tj. o 1 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. Jednocześnie cena ta była o 4 proc. wyższa niż przed rokiem.

Zdaniem ekspertów Agencji duży zagraniczny popyt na wołowinę powoduje, że ceny skupu bydła w Polsce kształtują się na wysokim poziomie. W analizowanym okresie za żywiec wołowy w kraju płacono przeciętnie 5,76 zł/kg, tj. o 2,3 proc. więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu do notowania sprzed miesiąca było to o 4,5 proc. więcej, a do cen sprzed roku o 32 proc. więcej.

W trzecim tygodniu sierpnia 2011 r., podobnie jak w poprzednim notowaniu, kurczęta brojlery skupowano średnio po 3,90 zł/kg, tj. po cenie odpowiednio o 5 proc. i o 10 proc. wyższej niż przed miesiącem i rokiem. Jednocześnie za indyki płacono 5,89 zł/kg wobec 5,90 zł/kg tydzień wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed miesiąca indyki były o 1 proc. tańsze, ale o 27 proc. droższe niż przed rokiem.

Źródło: Portal Spożywczy za: PAP

Powrót do aktualności