Ceny zbóż, notowania, aktualności

Sektor wyrobów premium w branży mięsnej nieustannie się rozrasta

Sektor wyrobów premium w branży mięsnej nieustannie się rozrasta

- Jesteśmy otwarci na współpracę z grupami firm. Popieramy także promocję jakości podejmowaną przez organizacje branżowe - podkreśla Aleksandra Ilnicka-Łoza, członek zarządu ds. sprzedaży krajowej Nomax Trading sp. z .o.o., producenta siatek wędliniarskich, osłonek do kiełbas i wędlin.

Rynek mięsny w Polsce jest dynamiczny, a podmioty rynkowe potrafią wykorzystać zmiany i zamienić je w szanse. Nawet jeśli powstała luka rynkowa, np. po upadku jednego z zakładów, natychmiast została zapełniona przez inne firmy. Pomimo licznych zmian i przekształceń na rynku, zakończyliśmy rok 2009 wzrostem obrotów, co świadczy o stabilnej kondycji rynku - mówi Aleksandra Ilnicka-Łoza.

Wyniki sprzedaży Nomax Trading na koniec pierwszego kwartału 2010 roku w porównaniu do analogicznego okresu w 2009 roku pokazują, że możemy być optymistami. Spodziewamy się dalszej tendencji wzrostowej, szczególnie w handlu osłonkami z przyprawami Spatex, a także osłonkami tekstylnymi Viscoflex oraz w sektorze siatek wędliniarskich - twierdzi szef sprzedaży krajowej Nomax Trading.

W segmencie siatek wędliniarskich i osłonek tekstylnych, Nomex Trading jest liderem na rynku krajowym. Obecnie eksportuje do 30 krajów na całym świecie. W tym roku planuje wejść na rynki Francji i Hiszpanii.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności