Ceny zbóż, notowania, aktualności

Trzeci tydzień lutego 2010 roku przyniósł wzrosty cen wieprzowiny i drobiu

Trzeci tydzień lutego 2010 roku przyniósł wzrosty cen wieprzowiny i drobiu

Zgodnie z informacją Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w dniach 15-21.02.br., w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, o 4,1 proc. wzrosły ceny skupu żywca wieprzowego. Jej dostawcy otrzymywali średnio 3,70 zł/kg. Było to również o 1 proc. więcej niż przed miesiącem, ale o 18 proc. mniej niż rok wcześniej.

W trzecim tygodniu lutego br. niewielkiemu obniżeniu uległy ceny skupu żywca wołowego. Za bydło przeciętnie płacono 4,95 zł/kg, o niecały 1 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, ale o 4,5 proc. więcej niż przed rokiem.

Za kurczęta typu brojler zakłady drobiarskie płaciły średnio 3,04 zł/kg, tj. o 2,0 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu i o 7 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Było to jednak o ok. 8 proc. mniej niż przed rokiem. Jednocześnie za indyki płacono podobnie jak w poprzednim tygodniu 4,32 zł/kg. Cena ta była o ok. 1 proc. niższa niż przed miesiącem i o ponad 3 proc. niższa niż rok wcześniej.

W analizowanym okresie obniżeniu (o 0,4 proc.) uległy ceny odtłuszczonego mleka w proszku, za które w zbycie płacono 7,55 zł/kg.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności