Ceny zbóż, notowania, aktualności

MRiRW: W ostatnim tygodniu listopada podrożały zboża

MRiRW: W ostatnim tygodniu listopada podrożały zboża

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW przeciętna cena skupu pszenicy konsumpcyjnej kształtowała się na poziomie 475 zł/t, tj. o 3,1 proc. wyższym niż w poprzednim tygodniu. Cena tego ziarna była również o blisko 2 proc. wyższa niż przed miesiącem, ale o prawie 1 proc. niższa niż przed rokiem.

Za żyto konsumpcyjne w skupie uzyskiwano 291 zł/t, tj. o 1,1 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu i o 9,3 proc. więcej niż przed miesiącem. Ziarno to było jednak o ok. 23 proc. tańsze niż przed rokiem.

W porównaniu do poprzedniego tygodnia znacząco (o 10,3 proc.) podrożał w skupie jęczmień paszowy. W dniach 23-29.11.br. za zboże to płacono średnio 399 zł/t, tj. o ok. 8 proc. więcej niż przed miesiącem i o blisko 1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Cena kukurydzy w analizowanym tygodniu średnio wynosiła 460 zł/t. Była ona o ok. 2 proc. wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz przed miesiącem. W odniesieniu do porównywalnego okresu 2008 r. kukurydza była droższa o 13 proc.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności