Ceny zbóż, notowania, aktualności

Niemcy będą wysyłać drób i wieprzowinę do Indii

Niemcy będą wysyłać drób i wieprzowinę do Indii

Według sekretarza stanu w niemieckim ministerstwie rolnictwa Gerda Mullera, już wkrótce mięso drobiowe, jaki i wieprzowina będą mogły być wysyłane do Indii. W ub. tygodniu prowadzone były rozmowy ze stroną indyjską, którą reprezentował sekretarz stanu ministerstwa rolnictwa Nanda Kumar. Przedmiotem porozumienia był niemiecki eksport mięsa oraz żywych zwierząt: trzody hodowlanej i żywca drobiowego. Eksport z Niemiec zostanie uruchomiony niezwłocznie po tym, jak zostaną podpisane świadectwa weterynaryjne.

Ministrowie zawarli także porozumienie dotyczące przyszłej ścisłej współpracy w dziedzinie rolnictwa i sektora żywności. Będzie się ona w szczególności koncentrowała się na projektach badawczych, szkoleniach, zarządzaniu zasobami oraz hodowli zwierząt i uprawie roślin. Indie są uważane za kraj z dużym potencjałem handlowym i Zespół Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych istotnym importerem. Ponadto prognozuje się, że w ciągu najbliższych lat w stałym wzroście znajdować się będzie popyt na mięso drobiowe w tym kraju.

Do 2017 roku zapotrzebowanie na ten gatunek mięsa w Indiach może wzrosnąć do 3,5 mln ton z aktualnych 2,2 mln ton. Niższe są oczekiwania w sektorze wieprzowiny, na którą popyt wyniesie prawdopodobnie w tym samym okresie 600 tys. ton wobec 524 tys. ton obecnie. Według przewidywań niemieckiego resortu, import mięsa wieprzowego do Indii podniesie się o ok. 20 proc. w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności