Ceny zbóż, notowania, aktualności

Wieprzowina wciąż drożeje

Wieprzowina wciąż drożeje
Mimo braku zwiększonego popytu ze strony konsumentów, ceny wieprzowiny nadal pną się w górę. I zdaniem ekspertów przynajmniej do połowy sierpnia taki stan się utrzyma. Wszystko przez zdecydowanie mniejszą ilość zwierząt odstawianych do punktów skupu. O braku wystarczającej ilości trzody chlewnej na rynku, świadczyć może zainteresowanie przetargami na giełdach rolnych.

"Sprzedaż zaczęła się rozkręcać i mamy nadzieję, że nie jest ona chwilowa. Wszyscy liczymy, że teraz każda wystawiana partia będzie szybko znajdowała nabywców" – mówią maklerzy. Ale na to trzeba poczekać do sierpnia, bo większość oferentów, dopiero za dwa – trzy tygodnie będzie wystawiać tuczniki na sprzedaż.

Ostatnie dni na giełdach rolnych to dominacja ofert kupna tuczników. I już widać, że zainteresowanie ze strony zakładów przetwórczych jest i to spore. Widać to przede wszystkim po rosnących cenach kupna. Jeszcze w zeszłym tygodniu oferty były na poziomie 5 złotych 25 groszy, dziś dochodzą do 5 złotych 70 groszy za kilogram.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności