Ceny zbóż, notowania, aktualności

Spada popyt na mięso wieprzowe

Spada popyt na mięso wieprzowe
Pogłębiają się czarne nastroje na rynku wieprzowiny. Polacy chyba przestali jeść mięso – komentują producenci. A maklerzy dodają, że nie ma zakładu, który nie notowałby spadków w sprzedaży swoich wyrobów.

Większość przetwórców sygnalizuje, że mają o połowę mniejszy zbyt niż miesiąc temu. Hurtownicy nie odbierają pełnych partii towaru i zamawiają coraz mniej. Narzekają też ubojnie, które muszą odsyłać rolników z kwitkiem, bo nie mają komu sprzedać półtusz.

Maklerzy mimo nieprzerwanych spadków cen i braku większych zamówień, liczą na to, że sytuację poprawią dwie rzeczy. Po pierwsze wzrost konsumpcji, który powinien nadejść wraz z Wielkanocą. Po drugie wzrost cen skupu żywca wieprzowego w Belgii, Niemczech i Holandii, który przynajmniej w części może ograniczyć import.

Póki co branża nie wie, co zrobić z niechcianym mięsem. Mroźnie są przepełnione mięsem drobnym, tłuszczami i elementami produkcyjnymi. Jedyne, co można w niewielkich ilościach sprzedać, to elementy szlachetne: schab, karkówka i szynka.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności