Internetowa identyfikacja

Zgłoszenie zwierząt do rejestru, zamówienie dla nich kolczyków lub duplikatu paszportu. To tylko niektóre operacje, jakie rolnicy już niedługo będą mogli wykonywać bez wychodzenia z domu. Warunek jest tylko jeden muszą mieć dostęp do Internetu.

Od nowego roku rolnicy i zakłady przetwórcze mogą za pośrednictwem Internetu informować Agencje Restrukturyzacji o zmianach w rejestrze zwierząt.

 – To jest ułatwienie i to ma być ułatwienie dla tych, którzy Internet mają żeby nie musieli wypełniać zgłoszeń, zleceń w formie papierowej i wysyłać, zanosić do biura powiatowego. Mogą to zrobić w postaci elektronicznej – mówi Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARiMR.

Ale aby to było możliwe najpierw trzeba zgłosić się do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji o nadanie kodu i loginu.

 – I te dwa instrumenty, które Agencja wprowadza umożliwią rolnikowi czy tez przedsiębiorcy wejście do systemu informatycznego Agencji i na tej podstawie oni będą mogli doprowadzać do zmian w rejestrze zwierząt, które są w ich posiadaniu – dodaje Iwański

Na początek będzie dostępne dziewięć modułów, ale system zostanie wkrótce rozszerzony.

Źródło: Agrobiznes, TVP1