Ceny zbóż, notowania, aktualności

Kolejne obniżki cen tuczników

Kolejne obniżki cen tuczników
Nie ma zgodności, ale jeśli uznać, że większość ma zawsze rację, ceny tuczników mogą być jeszcze niższe. Wiele zakładów, mimo i tak już – jak sami przyznają – dramatycznych cenników zdecydowało się na kolejne obniżki. Biorąc za podstawę klasę R przeceny sięgnęły maksymalnie 20 groszy. Tylko nieliczni, tak jak na przykład w Wielkopolsce, podnieśli nieznacznie ceny skupu.

Ale problemów z podażą nie ma żadnych i raczej na większe kłopoty z zakupem surowca się nie zanosi. Tym bardziej, że mimo nadchodzących świąt, rynek gotowych wyrobów wcale nie zrobił się chłonniejszy. Dziś za kilogram żywca wieprzowego hodowcy dostają najczęściej od 2 złotych 80 groszy do 3 złotych 10 groszy.

Ten tydzień powinien przynieść stabilizację. Jeśli cokolwiek miałoby się zmieniać, to raczej w dół – przekonują w zakładach. Dziś minimalna cena klasy E wynosi 4 złote za kilogram.

A na targowiskach brakuje chętnych do zakupu prosiąt. W wielu miejscowościach coraz częściej para tych zwierząt wyceniana jest na 80 złotych.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności