Ceny zbóż, notowania, aktualności

Sytuacja na rynku mięsa

Sytuacja na rynku mięsa
Według danych ministerstwa rolnictwa, utrzymuje się wzrostowa tendencja cen skupu żywca wieprzowego. W dniach 13–19 sierpnia 2007 za trzodę chlewną płacono średnio 4,26 zł/kg i był to poziom cen o blisko 2 proc. wyższy niż w poprzednim tygodniu. W odniesieniu do notowań sprzed miesiąca wieprzowina w skupie zdrożała o 9 proc., ale nadal była o 3,4 proc. tańsza niż przed rokiem.

W analizowanym okresie wzrosła również średnia cena skupu bydła. Według resortu, ukształtowała się ona na poziomie 4,18 zł/kg i była wyższa niż przed tygodniem i miesiącem odpowiednio o 2,5 proc. i ok. 4 proc., ale o 1 proc. niższa niż rok wcześniej.

Ceny kurcząt typu brojler w ciągu tygodnia praktycznie nie uległy zmianie. Przeciętna cena skupu była o 1 gr/kg wyższa niż w poprzednim tygodniu i wynosiła 3,32 zł/kg. Natomiast cena skupu indyków w tym czasie obniżyła się o 1,2 proc. i średnio w kraju wyniosła 4,49 zł/kg. W porównaniu do analogicznego tygodnia lipca ceny kurcząt i indyków były wyższe odpowiednio o 1 proc. i 0,4 proc. W ciągu roku kurczęta podrożały o 22 proc., a indyki o 27 proc.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności