Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ruch należy do Rosji

Ruch należy do Rosji
Rosja powinna wykazać dobrą wolę w negocjacjach z Polską. Z takim apelem wystąpił wczoraj unijny komisarz Markos Kyprianou, tuż po odbytym spotkaniu w Brukseli, z ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem.

Tymczasem w czwartek poznamy być może wyniki unijnej kontroli polskich zakładów mięsnych i przejść granicznych. Od ich wyników w dużym stopniu zależy dalszy przebieg konfliktu handlowego z Rosją.

Liczymy, że już w czwartek w sporze z Rosją zyskamy kolejny mocny argument. Wtedy mają zakończyć się kontrole unijnych inspektorów w sprawie restrykcji handlowych nałożonych na polskie mięso i produkty roślinne.

Spodziewana, pozytywna opinia o polskich zakładach mięsnych, ostatecznie wyjaśni zarzuty strony rosyjskiej dotyczące nieprawidłowości.

Jednocześnie trwają zabiegi o zniesienie ukraińskiego embarga. Jest już prawie pewne, że 25 listopada to nie nastąpi. Rozpoczęte właśnie ukraińskie kontrole mają bowiem potrwać przez 10 dni. Sprawdzanych jest 20 firm. Tymczasem chętnych do handlu z Ukrainą jest dużo więcej.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności