Ceny zbóż, notowania, aktualności

Utrata zaufania?

Utrata zaufania?
Od dziś ruszają koreańskie kontrole w polskich zakładach mięsnych. Inspektorzy, sprawdzą 25 wybranych przez siebie miejsc. To rutynowa wizyta – zapowiadają Koreańczycy, polaków niepokoją jednak pogłoski, że przeprowadzane kontrole mogą być próbą ograniczenia eksportu.

Długo zapowiadana wizyta będzie przebiegać według ściśle wyznaczonego planu. Koreańczycy sami określili w nim dokładną liczbę zakładów, które zamierzają odwiedzić.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że koreańska wizytacja zakładów, przeprowadzana jest w trakcie obowiązywania nadanych już wcześniej zezwoleń eksportowych. To może oznaczać utratę zaufania do strony polskiej. Tym bardziej, że kilkakrotnie zarzucano nam sprzedaż złej jakości mięsa. Sprawy na szczęście natychmiast wyjaśniano na korzyść polskich zakładów, które teraz chcą same zdobywać koreański rynek.

Koreańczycy, podobnie jak Japończycy uchodzą za bardzo wymagających klientów. Mimo to, coraz więcej polskich zakładów mięsnych zamierza im sprzedawać swoje produkty. Od wyników kontroli zależy więc szansa na zwiększenie niewielkiego jak do tej pory eksportu na tak daleki rynek.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności