Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zastój w handlu drobiem

Zastój w handlu drobiem
W handlu drobiem panuje lekki zastój. Powodów jest kilka. Ci, którzy chcieli wykorzystać dobrą koniunkturę w handlu i zrobić większe zapasy, już je zrobili i teraz nie ma chętnych na drób. Po drugie spadające ceny wieprzowiny sprawiły, że wielu przetwórców rezygnuje z kupna drobiu i do produkcji używa mięsa wieprzowego.

O rewelacyjnej sprzedaży w ubiegłego tygodnia nie ma już więc mowy. Wyjątkowo dobrze ma się eksport. Hitem wciąż jest nasze indycze mięso. Handlowcy wykorzystują chwilę i sprzedają ile się da. Kilogram filetów z indyka kosztuje około 13 złotych. To bardzo dobre ceny, dlatego nie ma co się dziwić, że Francuzi, czy Niemcy wolą robić zakupy u nas.

W magazynach zaczyna odkładać się coraz więcej drobiowych skórek i korpusów. Nadwyżki mięsa odkostnionego co prawda na razie producentom nie grożą, ale większe zapotrzebowanie z ostatnich tygodni już się skończyło. Partnerzy z Rumunii, Białorusi i Ukraińcy robią ograniczone zakupy. Efekt – rosnące od tygodni ceny, stanęły w miejscu.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności