Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zboże: nie czekać, sprzedawać

Zboże: nie czekać, sprzedawać
Minister rolnictwa po raz kolejny przestrzega rolników przed zbyt długim przetrzymywaniem zboża w magazynach. To ostatnia chwila, aby za ziarno otrzymać tak wysokie ceny jak są teraz. Już w przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma podjąć decyzję o uwolnieniu zapasów Agencji Rynku Rolnego.

A wtedy prawie na pewno ceny pójdą w dół. W magazynach Agencji Rynku Rolnego znajduje się 350 tysięcy ton pszenicy konsumpcyjnej. Zdaniem ekspertów sama wiadomość o rozpoczęciu sprzedaży takiej ilości ziarna może doprowadzić do spadku cen skupu zboża.

Minister przestrzega także rolników aby nie liczyli na to, że ceny zboża tak bardzo będą rosnąc. Komisja Europejska decyzja może podjąć już najbliższy czwartek.

 – Ja mam nadzieję, że uda się pierwsze przetargi przeprowadzić w Polsce już na początku października i pierwsze ilości pszenicy konsumpcyjnej trafią wtedy na rynek – mówi Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARR.

Jest warunek. Zboże kupione z zapasów Agencji Rynku Rolnego będzie można przeznaczyć wyłącznie na przemiał i produkcję mąki.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności