Stabilizacja na rynku paliw

Rynek paliwowy przeżywa pierwszą od dłuższego czasu stabilizację. Konsumenci chyba przyzwyczaili się do hasła „taniej już nie będzie”. Najgorsza sytuacja jest z olejem napędowym. Jego notowania od zeszłego roku systematycznie pną się w górę. A rekordowy pod tym względem jest ostatni miesiąc.

W całym kraju ceny oleju dochodzą do 4 złotych za litr. Na razie jednak na światowym rynku nie widać nerwowości i taka cena powinna utrzymać się dłużej. Wszystko dlatego, że mamy wyjątkowo spokojne lato. Sezon huraganowy nad Zatoką Meksykańską – amerykańskim centrum dostaw ropy – rozpoczął się bardzo łagodnie.

Ceny bezołowiowej benzyny Pb 95 w całym kraju są bardzo podobne. Różnica wynosi zaledwie 20 groszy. Najtaniej zatankujemy w województwie śląskim. Najwięcej zapłacimy na Podkarpaciu i Mazowszu.

Z ulgą oddychają właściciele aut na gaz. Drastycznie wysokie ceny nawet 3 złotych 40 groszy za litr, które straszyły ich jeszcze pod koniec zeszłego roku jak na razie to tylko złe wspomnienie. Teraz najdroższy gaz tankują kierowcy w województwie zachodnio-pomorskim.

Źródło: Agrobiznes, TVP1