Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ożywienia na rynku mięsa nie ma

Ożywienia na rynku mięsa nie ma
Trudno o jednoznaczną ocenę rynku żywca wieprzowego, ale nowy tydzień większość zakładów mięsnych rozpoczyna ze starymi cennikami.

Teoretycznie w maju, choćby ze względu na sezon grillowy czy komunie, powinny być większe zamówienia sieci handlowych. Tymczasem miesiąc dobiega końca, a ożywienia jak nie było tak nie ma - mówią w zakładach.

Firmom skupującym tuczniki w zupełności wystarcza obecna podaż zwierząt, dlatego nie ma potrzeby podnoszenia cen. I chociaż nadwyżki żywca nie ma - zgodnie przyznają przetwórcy, to jednak marny popyt w zupełności bilansuje niewielką ilość tuczników.

W niektórych rejonach kraju, jak na przykład na zachodzie, zakłady przymierzają się nawet do kilkugroszowych obniżek. A na razie najczęściej rolnicy za kilogram żywca wieprzowego mogą liczyć od 3 złotych do 3 złotych 30 groszy. Jedynie świnie fermowe wyceniane są przynajmniej na 3 złote 40 groszy.

Dzisiaj cenniki za podstawową klasę R w przeważającej większości rozpoczynają się od 3 złotych 70 groszy. Ceny maksymalne tuczników lekko przekraczają 4 złote.

Na targowiskach ceny prosiąt bez większych zmian. Najtańsze oferty znaleźliśmy w województwie mazowieckim. Maksymalnie za parę zwierząt żądano 300 złotych.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności