Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ożywia się skup żywca

Ożywia się skup żywca
Mróz odpuścił, sytuacja wraca więc do normy. W zeszłym tygodniu w wielu zakładach mięsnych skup żywca był mocno ograniczony.

Tam gdzie przestoje trwały dzień lub najwyżej dwa, wszystko idzie już swoim dawnym rytmem. Tam gdzie przez większość tygodnia do punktów skupu nie udało się dojechać, teraz podaż świń jest duża, a waga zwierząt wyższa niż zwykle.

Po tak nietypowym tygodniu trudno przewidzieć jak zachowa się rynek - mówią przetwórcy.

Tylko nieliczne firmy zdecydowały się dziś na jakiekolwiek zmiany, podczas gdy jedni wprowadzili minimalne obniżki, ci , którym brakuje surowca podwyższyli ceny.

Jednak zdecydowana większość nie wprowadziła żadnych zmian w cennikach, bo jak mówią w zakładach wszystko zależy teraz od zamówień handlu i tego ile świń uda się kupić. Podczas gdy w punktach skupu ruch jest spory, tuczników odpowiedniej jakości jest mało.

Od 3 złotych 10 groszy do blisko 5 złotych za kilogram - tyle płacą rolnikom ubojnie za tuczniki według klasyfikacji EUROP.

Na nielicznych targowiskach, gdzie handlowano w ubiegłym tygodniu ceny prosiąt mało zróżnicowane. Tylko w Knyszynie na Podlasiu parę można było kupić poniżej 200 złotych.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności