Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ceny mięsa bez zmian

Ceny mięsa bez zmian
Po świętach nie zmieniły się ceny mięsa. Ruch na rynku hurtowym na razie nie jest duży i wielkiego ożywienia w tym tygodniu nikt się nie spodziewa. I w handlu, i w gospodarstwach domowych zostało sporo zapasów z ubiegłego tygodnia. Detal zamawia mało wędlin. Uzupełniane są głównie rezerwy świeżego mięsa kulinarnego.

Ceny wieprzowiny są znacznie niższe niż przed rokiem. W grudniu 2004 r. za półtusze kl. R płacono 6,1 – 6,3 zł za kg, w tym roku – około 5 zł. To rezultat stosunkowo dużej podaży i umiarkowanego popytu. W ostatnich tygodniach wpływ na sytuacje na rynku ma również zakaz eksportu mięsa do Rosji.

Zdaniem maklerów ceny mięsa w styczniu mogą się jeszcze obniżyć, bo wiele rodzin będzie ograniczać wydatki, aby wzmocnić budżet po okresie świątecznych zakupów. Przed rokiem wieprzowina była w styczniu tańsza niż w grudniu o około 5 proc.

Nie zmieniły się ceny drobiu. W tym tygodniu, podobnie jak przed świętami, za świeże kurczaki płaci się na giełdach około 3,5 zł za kg. I w najbliższych dniach podwyżek raczej nie będzie.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności