Polska otrzyma rekordowe wsparcie finansowe z UE

Komisarz Unii Europejskiej do spraw budżetu Michaele Schreyer oświadczyła, że Polska otrzyma największe wsparcie finansowe w historii Unii Europejskiej. W kolejnym budżecie pieniądze przekazane dla naszego kraju będą zwiększone.

 – Na razie jednak trudno mówić o konkretach – powiedziała Michaele Schreyer Przebywająca w Gdańsku komisarz Unii spotkała się dziś z przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządowych oraz pomorskimi przedsiębiorcami. – W tej chwili pracujemy nad budżetem na lata 2007-2010 Polska będzie miał w nim znaczące miejsce – podkreśliła pani komisarz.

 – Pełna integracja nowych członków Unii z których Poska jest najwiekszym, to nasz priorytet. Wymaga to dużych inwestycji między innymi w infrastrukturę drogową, szczgólnie w rejonie Bałtyku, który jest dla Unii ważym obszarem – dodała. To było pożyteczne spotkanie – tak rozmowy z panią komisarz ocenia wojewoda pomorski Cezary Dąbrowski.

 – Przedstawiliśmy nasze potrzeby i plany związane z rozbudową infrastruktury drogowej – dodał. Komisarz Schreyer odwiedziła też województwo warmińsko-mazurskie oraz obwód Kaliningradzki. W opinii specjalistów oznaczać to może przygotowanie inwestycji związanych z budową trasy wzdłuż południowego wybrzeża Bałtyku.

Źródło: Tygodnik Finansowy