Ceny zbóż, notowania, aktualności

Drobimex zmodernizował zakład przetwórczy kurcząt

Drobimex zmodernizował zakład przetwórczy kurcząt
W miniony czwartek został uroczyście otwarty zmodernizowany zakład przetwórczy kurcząt Drobimexu w Goleniowie. Inwestycja pochłonęła ponad 4 mln zł, z czego 40 proc. pochodziło z programu pomocowego SAPARD.

 - W przededniu wejścia do Unii nasze wyroby spełniają już wszystkie normy europejskie i posiadają uprawnienia eksportowe do krajów Wspólnoty - podkreślił Bodo Engling, prezes Drobimexu.

Dodał, że pieniądze zainwestowano między innymi w budowę nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni 400 m. kw., zaplecze socjalne, maszyny i urządzenia oraz magazyn wyrobów gotowych.

Produkowane w Goleniowie przetwory z kurcząt: kiełbasy, szynki, polędwice, pieczenie i pasztety spełniają wszelkie wymogi sanitarne i weterynaryjne obowiązujące w krajach Unii. Warto dodać, że w Goleniowie produkuje się rocznie prawie 6 tysięcy ton wyrobów drobiarskich w 75 asortymentach".

Dla władz gminnych i powiatowych ważne jest przede wszystkim to że zmodernizowany zakład zwiększył zatrudnienie oraz moce produkcyjne o 30 proc. Obecnie pracuje tu ponad sto osób. Praca odbywa się na trzy zmiany.

Źródło: Głos Szczeciński

Powrót do aktualności