Ceny zbóż, notowania, aktualności

Mały ruch na rynku mięsnym

Mały ruch na rynku mięsnym
Na rynku mięsnym zmniejszył się wyraźnie ruch obserwowany tu w poprzednich tygodniach. Zakłady zgromadziły już surowiec na świąteczną produkcję. Towarem interesowali się przede wszystkim eksporterzy.

Odwołany został w tym tygodniu na WGT SA przetarg na mięso mrożone z rezerw agencyjnych. Półtusze z ARR wystawiane były dotychczas po 2,8 zł za kg, a cena transakcyjna przekraczała już 4 zł za kg.

Ceny świeżych półtusz przestały rosnąć. Za mięso kl. R płacono w tym tygodniu na giełdach 5,6 - 5,9 zł za kg. Schab z kością dostępny był powyżej 11 zł za kg, a szynka poniżej 8 zł za kg.

Eksporterzy wysyłający towar na wschód interesują się najtańszymi surowcami, jak skórki, głowy, podroby, tłuszcze. Transakcji jest jednak ostatnio mniej ze względu na wzrost cen tych mięs.

Na giełdach w dalszym ciągu poszukiwane są ćwierci z bydła dorosłego. Podaż tego mięsa jest od dłuższego czasu niewystarczająca. Ćwierci wołowe D z kręgosłupem schłodzone wystawiane są np. na ROL-PETROL po 4,9 zł za kg. Mięso z bydła młodego jest znacznie droższe - ćwierci J oferowane są po 6,5 zł za kg.

Nadchodzący tydzień upłynie na giełdach raczej spokojnie, bo zainteresowanie kupnem zarówno zboża, jak i mięsa będzie z każdym dniem maleć. Wzrost obrotów spodziewany jest dopiero po świętach.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności