Ceny zbóż, notowania, aktualności

Polska łamie zakaz UE dotyczący importu drobiu z Tajlandii

Polska łamie zakaz UE dotyczący importu drobiu z Tajlandii
Przewodniczący Holenderskiego Stowarzyszenia Przemysłu Przetwórstwa Mięsa Drobiowego twierdzi, że Polska łamie zakaz Unii Europejskiej i importuje do Europy kurczaki z objętej ptasią grypą Tajlandii.

Jan Odink, którego wypowiedź cytuje Holenderska Agencja Prasowa ANP i ukazujący się wieczorem dziennik "NRC Handelsblad", ostrzega, że Tajlandia próbuje sprzedawać na rynek europejski swoje mięso drobiowe pomimo obowiązującego w Unii zakazu importu drobiu.

Według Odinka, mięso z Tajlandii trafia do Polski, gdzie jest przepakowywane, a następnie wysyłane do Niemiec i Holandii. Holenderskie Stowarzyszenie Przemysłu Przetwórstwa Mięsa Drobiowego ma - jak twierdzi jego prezes - na to "konkretne wskazówki" i zaalarmowało już władze Holandii. Te z kolei skontaktowały się z Berlinem i Warszawą.

Niemieccy celnicy zaostrzyli kontrole na granicach. Holandia nie podjęła szczególnych środków ostrożności, gdyż - jak wyjaśniło Ministerstwo Rolnictwa - kontrolowanie zewnętrznych granic Unii Europejskiej to zadanie Brukseli.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności