Ceny zbóż, notowania, aktualności

Wzrost cen półtusz wieprzowych

Wzrost cen półtusz wieprzowych
W handlu mięsem odnotowano w ubiegłym tygodniu wzrost cen półtusz mrożonych na eksport. Na WGT sprzedano prawie całą wystawioną ilość (ponad 4,1 tys. t), po średniej cenie 3,69 zł za kg. Przed tygodniem, na podobnym przetargu, uzyskano 3,33 zł kg.

Świeże półtusze na giełdach cieszą się umiarkowanym powodzeniem. Ceny utrzymują się od kilku tygodni na poziomie 4,3 zł kg (kl. R). Nie spadają m.in. dlatego, że Agencja Rynku Rolnego skupuje półtusze wieprzowe na rezerwy państwowe. Do końca kwietnia skup ma wynieść 25 tys. ton. Stabilizująco na rynek wpływa też eksport świeżych półtusz z dopłatami.

Największe problemy były w tym tygodniu ze sprzedażą najdroższych surowców, jak schab czy karkówka. Większe jest zainteresowanie tanimi produktami, jak skórki czy tłuszcze drobne.

Polscy producenci drobiu liczą na zwiększony eksport do krajów, które do niedawna kupowały drób w Azji. Na razie jednak klienci giełd towarowych jedynie sondują sytuację na rynku, głównie pytają o ceny. Większych transakcji drobiowych na razie nie odnotowano.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności