Ceny zbóż, notowania, aktualności

Na rynku drobiu oczekiwanie na jesień

Na rynku drobiu oczekiwanie na jesień
Średnio prawie 3 zł za kilogram żywca dostają producenci kurczaków. Ceny zmieniają się z dnia na dzień, ale nie więcej niż o 10 gr za kilogram. Trudno mówić o zysku, ale i tak nie jest najgorzej - komentują drobiarze. Szczególnie, że dopóki jest ciepło kurczaki sprzedają się kiepsko. I tak zdaniem hodowców będzie do końca wakacji, dopiero wtedy popyt wzrośnie.

Chociaż na razie ceny pasz dla drobiu nie rosną, hodowcy już obawiają się jesiennych podwyżek. Dawno nie było tak jak teraz, aby ziarno w czasie żniw nie taniało. Jeśli tylko pszenica zdrożeje do 600 zł za tonę, a jest to całkiem prawdopodobne, ceny pasz mogą przekroczyć tysiąc złotych.

Bojąc się podwyżek hodowcy chcieliby również aby na razie nie wprowadzać zakazu dodawania do pasz mączek mięsno-kostnych. W ostatnim tygodniu ceny indyków znów wzrosły, średnio od 5 do 10 gr. za kilogram. Ceny skupu indyczek zbliżaj się do 4 zł za kilogram. Po podwyżkach na przełomie maja i czerwca większość firm paszowych do tej pory nie zmieniała cenników.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności