Ceny zbóż, notowania, aktualności

Małe obroty w handlu mięsem

Małe obroty w handlu mięsem
Wzrost dostaw świeżej wieprzowiny spowodował zmniejszenie zainteresowania mięsem mrożonym z rezerw Agencji Rynku Rolnego.

Mimo że agencja obniżyła o 20 gr na kilogramie cenę półtusz na rynek krajowy, na ostatnim przetargu na WGT sprzedano ich zaledwie 510 t, podczas gdy w ofercie było ok. 3 tys. t.

Niewiele większe było zainteresowanie półtuszami mrożonymi na eksport - znaleźli się chętni zaledwie na 560 t (oferta - 3,6 tys. t). Kilka dni temu oddział ARR w Szczecinie ogłosił przetarg ofert na półtusze mrożone na eksport. Według pogłosek mają być akceptowane zgłoszenia zakupu już po 1,8 zł za kg.

Przetargi takie krytykują eksporterzy którzy wolą kupować na giełdzie, gdzie kryteria sprzedaży są jasne i z góry określone. Postulują więc zamiast przetargów obniżenie giełdowej ceny wywoławczej (obecna wynosi 2,2 zł za kg).

 - Świeże półtusze wieprzowe kl. R dostępne są na giełdach od 4,7 zł za kg - informuje łódzki makler, Ireneusz Grzeszczyk. O 5 -10 proc. obniżyły się notowania tzw. elementów, jak szynka, karkówka czy schab.

W handlu wołowiną od miesięcy niezmiennie zastój. W minionym tygodniu wzrosła podaż mięs drobnych. Popyt jest niewielki.

Ceny skupu żywca wołowego powoli obniżają się. Na rynku drobiowym podaż również przewyższa popyt. Zaopatrzenie w świeży drób odbywa się głównie na rynkach lokalnych.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności