Ceny zbóż, notowania, aktualności

Skup zboża przebiega prawidłowo

Skup zboża przebiega prawidłowo
Żniwa w kraju już się rozpoczęły. Od ponad tygodnia otwarte są niektóre punkty skupu zbóż z dopłatami Agencji Rynku Rolnego. Na razie skup przebiega prawidłowo - nie tworzą się kolejki, mimo że nie wszystkie punkty skupu zostały już otwarte.

 - Nie spodziewam się również kolejek w dalszym ciągu trwania skupu, ponieważ sytuację na rynku zboża można określić jako popytową - powiedział dyrektor katowickiego oddziału ARR Janusz Nowacki. W ciągu kilku dni na Warmii i Mazurach skupiono 10 tys. ton zboża, natomiast na Opolszczyźnie i na Śląsku 22 tys. ton. W trwającym od tygodnia skupie zbóż na Podkarpaciu zakupiono 504 tony pszenicy i 364 tony żyta.  - Oferta zakupu jest wyższa niż spodziewana podaż. Oczywiście nie unikniemy kolejek przed elewatorami, ale to jest już stały element skupu - dodał dyrektor oddziału Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie Waldemar Sekściński.

Samorządy rolnicze i oddziały terenowe ARR zapewniają, że pomimo suszy dostarczane przez rolników zboże jest dobrej jakości i spełnia kryteria wyznaczone przez Agencję.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Powrót do aktualności