Ceny zbóż, notowania, aktualności

Można odbierać bony paliwowe

Można odbierać bony paliwowe
Przez dodatkowe 4 miesiące, a więc do końca listopada, rolnicy będą mogli odbierać bony paliwowe za drugie półrocze tego roku. W tym czasie bony powinny trafić już do wszystkich banków spółdzielczych, także tych, w których ich teraz brakuje.

Opóźnienia w drukarni spowodowały, że w niektórych bankach spółdzielczych rolnicy zamiast z bonami odchodzili z przysłowiowym kwitkiem. Bonów brakowało, gdy tymczasem zbliżał się termin zakończenia ich wydawania. Zgodnie z ustawą mija on z końcem lipca.

Ministerstwo finansów poinformowało, że wszystkie bony zostaną wysłane dopiero w sierpniu. Część banków rozwiązała ten problem wydając bony, które zostały jeszcze z poprzedniego półrocza, reszta, która nie miała takich zapasów, czekała, co w tej sytuacji zrobi ministerstwo finansów.

Resort zdecydował się na wydłużenie terminu wydawania bonów, aż do 30 listopada. Bony paliwowe mogą otrzymać ci rolnicy, którzy mają przynajmniej jeden ciągnik oraz nie zalegają z zapłatą podatku rolnego. W tym roku ich wartość na jeden hektar wynosi 22,40 zł.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności