Agencja Rynku Rolnego marnotrawi państwowe pieniądze

907 milionów złotych strat – to ubiegłoroczny bilans dokonań Agencji Rynku Rolnego – pisze „Super Express”, twierdząc, że dotarł do najnowszego raportu NIK, który szczegółowo pokazuje, jak Agencja marnowała budżetowe pieniądze.

„Ile można zarobić w zadłużonej państwowej agencji?”- pyta się dziennik. I odpowiada: prawnik dostaje 378 złotych za godzinę. W ciągu roku kancelaria prawnicza współpracująca z ARR zainkasowała milion 679 tysięcy złotych.

Dziennik wylicza też, że 753 tysięcy złotych otrzymali członkowie rad nadzorczych spółek Agencji. To właśnie jedna z nich – Elewarr – zleciła skup zboża firmie Bonda z Nowogardu, choć jej właściciel był już wcześniej oskarżany przez prokuraturę o udział w przekrętach zbożowych – twierdzi „Super Express”.

„Najwyższy czas zrobić porządek z Agencją Rynku Rolnego” – pisze dziennik, podkreślając, że nie da się jej naprawić i nie warto czekać na wejście do Unii Europejskiej. – Już dziś należy Agencję rozwiązać, a jej obowiązki przekazać Ministerstwu Rolnictwa – uważa gazeta.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa