Ceny zbóż, notowania, aktualności

ARR planuje obniżkę cen mrożonych półtusz wieprzowych

ARR planuje obniżkę cen mrożonych półtusz wieprzowych
Mamy o 60 tys. ton więcej mrożonych półtusz niż cała Unia Europejska. Dlatego Agencja Rynku Rolnego ma różne pomysły na rozładowanie nadwyżki. Jeden z nich to zapowiedź obniżki cen mrożonych półtusz do 2 zł za kilogram. Ale to na razie słowa, firmy czekają na spadek cen, więc w tym tygodniu nie można spodziewać się na przetargu dużych zakupów.

Inna propozycja to wysłanie 20 tys. ton półtusz do kraju, w którym kupimy samolot dla VIP-ów. Duże szanse ma Francja, ale czy Francuzom potrzebne jest nasze mięso? Chyba woleliby polską stal - komentują maklerzy giełd towarowych.

Kolejne 15 tys. ton półtusz ma być rozdane żłobkom, przedszkolom, czy domom opieki społecznej. Ten wariant też uważany jest za mało realny, chyba że do tej charytatywnej akcji dołączą się również społecznie zakłady mięsne.

A na krajowym rynku rosną ceny półtusz wieprzowych. Podwyżki wymusza odczuwalny brak żywca. Nawet te zakłady, które mają własne ubojnie, zmuszone są uzupełniać braki na wolnym rynku. Powrót do aktualności