Ceny zbóż, notowania, aktualności

Na rynku mięsa nadal bez zmian

Na rynku mięsa nadal bez zmian
Ceny półtusz wieprzowych od ubiegłego tygodnia nie zmieniły się. Na giełdach towarowych są najczęściej wystawiane po 4,3 - 4,4 zł za kg.

Zainteresowanie jest umiarkowane. Jeszcze mniejszym popytem cieszyły się dotychczas półtusze wystawiane na eksport przez ARR.

Zdaniem maklerów z Giełdy Poznańskiej sytuacja powinna się poprawić w tym tygodniu, gdyż obniżono cenę z 3,2 zł za kg do 2,8 zł za kg dla półtusz z przeznaczeniem na eksport, w formie przetworzonej, oraz obniżono kaucję do 2 zł od kilograma.

Eksporterzy mięsa z zadowoleniem przyjęli polski sprzeciw w Brukseli wobec francuskiego wniosku o pilne zwiększenie subwencji do eksportu unijnej wieprzowiny.

Byłoby to zagrożenie dla sprzedaży krajowej wieprzowiny na wschód ze względu na konkurencyjne ceny zachodnich eksporterów.

I tak eksport jest niewielki, a w magazynach zakładów mięsnych są znaczne ilości tanich surowców, jak głowy, skórki, podgardle itp.

Zwiększyła się podaż tłuszczu drobnego (w cenie poniżej 1 zł za kilogram, odbiór z magazynu). Dotychczas towaru tego w w obrocie hurtowym brakowało.

Ćwierci wołowe oferowano na giełdach w cenach od 3,25 zł do 3,65 zł za kg. Zainteresowanie tym mięsem jest od dłuższego czasu niewielkie.

Wzrosły w maju ceny kurczaków. Na giełdach można je było kupić za ok. 4 - 4,5 zł za kg, obecnie kosztują w hurcie ponad 5 zł za kg.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności