Ceny zbóż, notowania, aktualności

ARR chce zwrotu swojego zboża

ARR chce zwrotu swojego zboża
Jeżeli w ciągu kilku dni właściciel magazynów w zachodniopomorskim nie zwróci zboża, Agencja Rynku Rolnego przystąpi do egzekucji długu. Kontrola wykazała, że w trzech zachodniopomorskich magazynach brakuje prawie 13 tysięcy ton zboża, należącego do Agencji Rynku Rolnego.

Właścicielem magazynów jest Ryszard B. - były poseł Samoobrony, obecnie poseł niezależny. Prezes Agencji Rynku Rolnego Ryszard Pazura powiedział, że umowa magazynowani pozwala właścicielowi magazynów na uzupełnienie braków w ciągu kilku dni.

 - Jeżeli tego nie zrobi, to rozpoczynamy egzekucje - podkreślił prezes Pazura. Jednocześnie prezes ARR zapowiedział rozpoczęcie kontroli we wszystkich 100 magazynach prywatnych, w których Agencja przechowuje swoje ziarno. Agencja Rynku Rolnego zapowiada też działania, które doprowadzą do zahamowania wzrostu cen pszenicy.

Zboże to w ciągu kilku miesięcy zdrożało o ponad 100 złotych na tonie. Ryszard Pazura poinformował, że w ciągu najbliższych 2 tygodni Agencja wprowadzi na rynek 300 tysięcy ton pszenicy. Będą też ułatwienia dla importerów w ramach kontyngentu bezcłowego.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności