Ceny zbóż, notowania, aktualności

Mały popyt na mięso

Mały popyt na mięso
Spadło zainteresowanie zakupem mięsa mrożonego przeznaczonego na eksport. Świadczy o tym zmniejszony popyt na półtusze wieprzowe z rezerw ARR, wystawiane na przetargach po preferencyjnych cenach. W minionym tygodniu sprzedawano ich o tysiąc ton mniej niż w końcówce lutego.

Na giełdach towarowych półtusze wieprzowe świeże kl. R na rynek krajowy wystawiane są w cenie 4,1 do 4,4 zł za kg. Popyt jest niewielki. Stosunkowo małe jest też zapotrzebowanie na tzw. elementy, jak schab czy szynka. Ceny tych mięs w stosunku do ubiegłego tygodnia nie zmieniły się.

 - Tyle samo, co przed tygodniem, kosztują również tanie mięsa - informuje Grzegorz Wierzbicki z Giełdy Poznańskiej. Głowy wieprzowe dostępne są po 0,55 - 0,6 zł kg. Słonina wystawiana jest po 2,3 zł kg, wieprzowina kl. II po 3,5 zł za kg. Nisko notowany jest wciąż smalec. Za ten tłuszcz w bloku płaci się na giełdach 1,7 zł kg.

Ceny wołowiny nie zmieniły się. Ćwierci świeże z bydła młodego można kupić na giełdach po 5,8 do 6 zł kg, a z bydła dorosłego za ok. 4 zł kg. Za mięsa drobne płaci się od 1,6 do 8 zł za kg, w zależności od klasy.

W handlu drobiem w dalszym ciągu podaż przewyższa popyt. Sprowadzane z zagranicy ćwiartki kurczaka wystawiane są na giełdach po 3,5 zł.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności