Ceny zbóż, notowania, aktualności

W chłodniach nadal rosną zapasy mięsa

W chłodniach nadal rosną zapasy mięsa
W handlu mięsem nadal mało transakcji. Na poziomie 4,00 zł za kg ustabilizowała się na giełdach cena świeżych półtusz wieprzowych. Choć mięso to jest nadal tańsze niż przed rokiem, wzrost cen w najbliższym czasie jest mało prawdopodobny, gdyż podaż znacznie przewyższa popyt.

Z lepszych mięs trudno sprzedać cokolwiek oprócz szynki i schabu. Z mięs tańszych wzrosło zapotrzebowanie tylko na podroby, takie jak serca, ozory i płuca. Bardzo niskie ceny tych surowców zachęcają do transakcji eksportowych.

W najbliższych tygodniach na rynku wieprzowiny wiele się nie zmieni. Rozpoczął się post, który co roku wyraźnie wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na mięso. Wiadomo, że przynajmniej przez kilka miesięcy utrzyma się duża podaż tuczników. Sytuację poprawiłby większy eksport na Wschód, ale na to są niewielkie szanse.

Ustabilizowany jest rynek wołowiny, na którym malejącej podaży towarzyszy zmniejszający się popyt. Ceny w ostatnich tygodniach nie zmieniły się i prawdopodobnie nadal utrzymają się na dotychczasowym poziomie.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności