Ceny zbóż, notowania, aktualności

Aleksander Kwaśniewski: TAK dla biopaliw, NIE dla uchwalonej ustawy o biopaliwach

Aleksander Kwaśniewski: TAK dla biopaliw, NIE dla uchwalonej ustawy o biopaliwach
Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że wprowadzenie biopaliw nie jest złym pomysłem, ale przyjęta przez Sejm ustawa o biopaliwach była złą ustawą i dlatego jej nie podpisał. Wczoraj Sejm odrzucił głosami, między innymi, koalicyjnego PSL projekt rządowej ustawy o winietach.

Oficjalnie posłowie PSL tłumaczyli to wielką liczbą poprawek, jakie zgłoszono do tej ustawy. Nieoficjalnie wiadomo, że PSL chodziło o powiązanie ustawy o winietach z ustawą o biopaliwach.

Aleksander Kwaśniewski w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że targ jest metodą polityczną, której nie akceptuje.

 - Jeżeli godzimy się na przyjmowanie złych ustaw bo jest to wynikiem targu - jest to najgorszy z rodzajów polityki jaki można sobie wyobrazić - powiedział prezydent. Dodał, że ustawę o biopaliwach trzeba napisać inaczej i wtedy będzie miała szanse przejść.

Prezydent powiedział także, że nierealna jest propozycja PSL-u, aby rząd już dzisiaj gwarantował maksymalne dopłaty dla rolników z kasy państwowej. Jego zdaniem byłoby to wystawianiem weksli bez pokrycia, ponieważ nie wiadomo jaki będzie stan budżetu za kilka lat.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności